artykuł nr 1

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy Bibliotekarza

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Bibliotekarz

  • Miejsce pracy: Biblioteka Publiczna w Miedźnie - ul. Filipowicza 5;
  • Wymiar czasu pracy: 1 etat;
  • Określenie stanowiska pracy: Bibliotekarz;
  • Określenie wymagań związanych ze stanowiskiem:

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;
  • niekaralność za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku;
  • znajomość podstawowych przepisów dotyczących funkcjonowania bibliotek publicznych;
  • znajomość systemu bibilotecznego SOWA2/MARC21;
  • dobra znajomość obsługi komputera, urządzeń biurowych.

Wymagania dodatkowe:

  • skrupulatność, sumienność, zaangażowanie w rozwój biblioteki;
  • samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania, dobra organizacja pracy;
  • kreatywność, silna motywacja do pracy;
  • wysoka kultura osobista, komunikatywność;
  • gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • gromadzenie i udostępnianie zbiorów biblioteki;
  • prowadzenie dokumentacji bibliotecznej;
  • opracowywanie zbiorów;
  • organizacja i prowadzenie zajęć, imprez kulturalnych, mających na celu propagowanie czytelnictwa;
  • udzielanie informacji bibliograficznej i rzeczowej;
  • skontrum księgozbioru;
  • dbałość o stan powierzonego mienia;
  • inne prace wyikające z zakresu działalności GOK;
  • sprawozdawczość.

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny;
  • CV;
  • kopie świadectw pracy;
  • kwestionariusz osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach i umiejętnościach;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania rekrutacyjnego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2135);
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;
  • oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Termin i miejsce składania dokumentów

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Bibliotece Publicznej w Miedźnie ul. Gen. Juliana Filipowicza 5, w nieprzekraczalnym terminie do 15.03.2016 r. (do godz. 16.00), w zamkniętej kopercie opatrzonej imieniem i nazwiskiem oraz adresem do korespondencji i numerem telefonu kandydata, z dopiskiem "Nabór na stanowisko bibliotekarza".

Dokumenty, które wpłyną niekompletne lub złożone zostaną po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

Nie ma możliwości składania dokumentów naboru drogą elektroniczną.

Uwagi końcowe

  • O terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni indywidualnie;
  • Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie Bibliioteki (www.gokmiedzno.pl) oraz BIP Gminy Miedźno;
  • Oferty odrzucone, które nie zostaną odebrane w terminie 30 dni od dnia zakończenia naboru zostaną zniszczone;
  • Zastrzega się możliwość unieważnienia naboru bez podania przyczyny.

Miedźno 03.03.2016 r.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

w Miedźnie

(-) Justyna Pośpiech