artykuł nr 1

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Sekretarza

Wójt Gminy Miedźno
ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze kierownicze
Sekretarza
(umowa na czas określony - zastępstwa)

I. Wymagania obowiązkowe:

1) wykształcenie wyższe,

2) minimum 4-letni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach administracji samorządowej,

3) minimum 2-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym urzędniczym w jednostkach administracji samorządowej lub w innych jednostkach sektora finansów publicznych,

4) udokumentowana wiedza z zakresu zarządzania jakością (CAF),

II. Wymagania dodatkowe:

1) znajomość struktur i funkcjonowania administracji samorządowej,

2) szeroka wiedza na temat Gminy Miedźno i jej jednostek organizacyjnych,

3) znajomość ustawy o samorządzie gminnym,

4) znajomość ustawy o pracownikach samorządowych,

5) znajomość rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych,

6) znajomość ustawy kodeks pracy oraz aktów wykonawczych do ustawy,

7) udokumentowana znajomość metodyki zarządzania programami MSP,

8) udokumentowana znajomość metodyki zarządzania projektami,

9) znajomość ustawy kodeks postępowania administracyjnego,

10) znajomość ustawy o ochronie danych osobowych,

11) znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej,

12) umiejętność szybkiego podejmowania decyzji,

13) umiejętność działania w warunkach dużego obciążenia stresem,

14) umiejętność kierowania zespołem,

15) zdolności organizacyjne,

16) umiejętność współpracy, komunikatywność.

III. Opis stanowiska - zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

1) koordynowanie i nadzorowanie organizacji pracy Urzędu Gminy Miedźno,

2) doskonalenie metod zarządzania urzędem oraz koordynowanie i nadzorowanie wdrażania systemów zarządzania,

3) analizowanie sytuacji kadrowej i kreowanie polityki kadrowej urzędu,

4) koordynowanie spraw kadrowych pracowników urzędu oraz spraw osobowych kierowników gminnych jednostek organizacyjnych,

5) nadzorowanie systemu funkcjonowania kontroli wewnętrznej w urzędzie oraz reprezentowanie urzędu wobec kontroli zewnętrznych,

6) współdziałanie z Radą Gminy i jej komisjami,

7) współdziałanie z kancelariami prawnymi zapewniającymi obsługę prawną urzędu,

8) koordynowanie współpracy zagranicznej urzędu,

9) realizowanie zadań związanych z funkcją reprezentowania gminy w imieniu Wójta oraz wykonywanie zadań powierzonych przez niego w zakresie kontaktów z organizacjami samorządowymi i gminami,

10) wykonywanie zadań koordynujących w stosunku do jednostek organizacyjnych Urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji przez gminę zadań określonych przepisami prawa, uchwałami Rady Gminy i zarządzeniami Wójta,

11) monitorowanie sposobu załatwiania spraw indywidualnych w Urzędzie.

IV. Warunki pracy na stanowisku:

Praca z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń biurowych, biuro położone na I piętrze w budynku, dostępnym jedynie za pomocą schodów.

V. Informacja o wielkości wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia jest wyższy niż 6 %.

VI.Informacje dodatkowe:

Osoba zatrudniona na stanowisku Sekretarza nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich.

VII.Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1) życiorys (CV),

2) list motywacyjny,

3) skan lub kopia dokumentu poświadczającego wykształcenie (dyplom lub zaświadczenie o stanie odbytych studiów),

4) skany lub kopie dodatkowych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach, w tym:

a) dokumenty potwierdzające posiadanie minimum 4-letniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach administracji samorządowej,

b) dokumenty potwierdzające posiadanie minimum 2-letniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym urzędniczym w jednostkach administracji samorządowej lub w innych jednostkach sektora finansów publicznych,

c) dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy z zakresu zarządzania jakością (CAF)

d) dokumenty poświadczające posiadanie wiedzy z zakresu metodyki zarządzania projektami PRINCE2

e) dokumenty poświadczające posiadanie wiedzy z zakresu metodyki zarządzania programami MSP;

5) kwestionariusz osobowy (wzór do pobrania na stronie BIP Urzędu Gminy Miedźno w zakładce: "Nabór pracowników na wolne stanowiska"),

6) oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, o korzystaniu z pełni praw publicznych, oraz o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych

7) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy,

8) oświadczenie kandydata o bezpartyjności.

VIII. Informacja o miejscu, terminie i sposobie składania ofert:

1) Wymagane dokumenty można składać na adres e-mail: ug@miedzno.pl, za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie SEKAP (www.sekap.pl) lub ePUAP (www.epuap.gov.pl), pocztą lub bezpośrednio w Biurze Podawczym Urzędu Gminy: 42-120 Miedźno, ul. Ułańska 25, z dopiskiem "Oferta pracy na stanowisko Sekretarza”, do dnia 10 lutego 2015 r.

2) Dokumenty, które wpłyną do urzędu po wyżej określonym terminie, nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu Gminy Miedźno).

IX. Informacja o wynikach naboru i sposobie ich publikacji:

1) Osoby, które złożą ofertę na ww. stanowisko pracy powiadomione zostaną o zakwalifikowaniu bądź nie do procedury konkursowej. Kandydaci zakwalifikowani do konkursu zostaną poinformowani o jego terminie oraz o szczegółach procedury konkursowej.

2) Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy Miedźno, na stronie internetowej gminy oraz na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy Miedźno.

(-) Piotr Derejczyk